Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
2487020

A teraz trochę o nas....

     Schola swoje pierwsze działania rozpoczęła we wrześniu 2017 r. pod kierunkiem Grzegorza Miernika, Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej. Przy życzliwej namowie i wsparciu naszego proboszcza ks. Andrzeja Pawelskiego w szeregach scholi stanęło 16 osób. W czerwcu 2019 r. schola po raz ostatni zapewniła oprawę muzyczną Mszy Świętej pod kierunkiem Grzegorza. Nasz brat i opiekun razem z rodziną kierując się wytyczoną przez Boga drogą wyjechał na misje do Holandii. W trudzie pożegnania zapewniamy o modlitwie i czekamy na Wasz powrót.

     Od lipca 2019 r. opiekunem naszej grupy jest – Karina Bartos. Pod jej kierunkiem kontynuujemy działalność scholi. Schola obecnie liczy 20 członków. Do "Promyków Maryi" należą zarówno bardzo jeszcze młodzi, jak i ci troszkę bardziej doświadczeni wiekowo. Działa tu zasada opieki starszych, doświadczonych już "scholistów" nad młodszymi.

Naszą nazwę „Promyki Maryi”, zawdzięczamy jednej z naszych parafianek, która podeszła do nas po jednej z Mszy i powiedziała „jesteście naszymi parafialnymi promykami”, a ponieważ jesteśmy parafią Maryjną, oczywiste było dla nas, że w jednej chwili staliśmy się „Promykami Maryi”. Na koniec możemy dodać jeszcze, że przepraszamy za niedociągnięcia, za to że czasem coś niedośpiewamy, za zakłócanie spokoju podczas prób na plebani i w kościele... Niech naszym usprawiedliwieniem będzie to, że pracujemy śpiewając na chwałę Bożą i Maryi.


Cóż można jeszcze dodać? Pewnie wiele, ale nie o to przecież chodzi.... Przyjdźcie, posłuchajcie, dołączcie od nas!

 

Opiekun scholi - Karina Bartos

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj jest

piątek,
31 marca 2023

(90. dzień roku)

Święta

Piątek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, I
Dzień Powszedni